Podle jakých parametrů si vybrat pračku?

Koupě nové pračky samozřejmě není tak velkou události, jako když si jdete pořizovat nové auto, ale pořád se jedná o poměrně drahou věc, jejíž výběr byste si měli pořádně rozmyslet. Konec konců, přeci nechcete dávat své těžce naspořené peníze za nějaký nablýskaný šunt, který nebude splňovat takřka nic, co jste si od nového domácího elektrospotřebiče slibovali. Proto byste se měli alespoň částečně řídit kritérii, které jsou vyspány níže.
žlutá pračka
1. Velikost – velice důležité kritérium. Na velikosti v tomto případě záleží, a to hodně. Přece si nekoupíte do vaší malé koupelny obrovský stroj, který budete mít problém vůbec protlačit i mezi futry. Než něco objednáte, raději důkladně koupelnu přeměřte a dle výsledků pak kupte přístroj, který se vejde do prostoru, který jste vymezili na pračku.
2. Dveře – další velice důležitý a často opomíjený parametrem jsou dveře. V tomto případě už nejde ani tak o jejich velikost, ale o to, kde přesně jsou situovány. Jednoduše řečeno, musíte si vybrat, jestli bude mít pračka vstup zepředu nebo z vrchu. To záleží hlavně na rozložení dalšího koupelnového vybavení. Někdy je lepší vstup zepředu, jindy z vrchu.
přesun pračky
3. Spotřeba – samozřejmě, že tento parametr nesmí chybět, obzvláště v dnešní době, kdy jsou ceny elektrické energie tak vysoké. Asi málokdo chce mít doma žrouta elektřiny, takže si říkáte, že automaticky vezmete ten nejúspornější kousek, jenže ono to zase není tak jednoduché, tedy pokud nejste milionáři. Máte-li ale našponovaný rozpočet, bude to trochu složitější rozhodování. Energeticky méně náročné pračky jsou samozřejmě dražší než ty, které mají elektřinu rády přeci jenom o něco více. Obecně se dá říct, že je vždy lepší investovat do úsporného přístroje, ale když na to nemáte peníze a na pračku spěcháte, klidně se spokojte s nižší kategorií. Zas tak velký rozdíl ve spotřebě by to přeci jen být neměl.