Domácí posilovna

Rádi byste posílili celé tělo, ale do posilovny mezi hekající a zpocené lidi se vám moc nechce. Nebo se stydíte za vaši aktuální postavu a netoužíte ji vystavovat v přiléhavém oblečení v posilovnách.

Nemusíte hned vzdávat naději na vytvarování těla, můžete pohodlně cvičit z domova, jako byste byli právě v posilovně. K posílení celého těla není zapotřebí řada podivných posilovacích strojů, vystačíte si převážně s váhou vlastního těla. Navíc limity vašeho těla vám spíš nedovolí jít přes bolest do pozic, kterými byste si mohli uškodit.

Výhod domácího cvičení je celá řada, ukažme si některé z nich:
• cvičíte tehdy, kdy máte čas a nemusíte nikam dojíždět,
• nikdo vás u toho nesleduje, tedy se necítíte trapně,
• můžete si namixovat hudbu dle vašeho přání a nálady,
• máte svoji koupelnu po skončení jenom pro sebe,
• nenípotřeba nikomu platit vstupní poplatek, tedy ještě ušetříte.

Pojďme se společně podívat na některé cviky, které můžete z pohodlí domova provádět:

Sedy lehy
Standardní posilovací cvik na břišní svalstvo. Můžete si navíc upravovat tak, že procvičíte nejen přímé horní a spodní břišní svaly, ale i ty šikmé boční.
Dbejte na to, abyste nepřetěžovali zádové bederní svaly. Jakmile ucítíte, že vás začínají bolet, taháte trup jimi a ne břišními. Raději přestaňte.

Dřepy
Oblíbeným cvikem na posílení stehen jsou dřepy. Ale i zde hodně lidí z neznalosti chybujete. Při posedu dozadu si hlídejte, aby vaše kolena nepředcházela špičky vašich nohou. Mějte při dřepech pocit, že si sedáte někam dozadu na židli. Nohy jsou široce rozkročené.

Kliky
Někteří trenéři nedoporučují kliky příliš dělat, že se tím nepatřičně přetěžují a následně zkracují trapézové a šíjové svaly. Zkuste proto začít s dámskou verzí kliků, tj. máte kolena opřená o podlahu. Nezapomeňte se zpevnit, stáhnout břicho i zadek, narovnat se zejména v lopatkách.

Cviků je celá řada, můžete zapojit švihadlo, židle, schody v domě anebo naplněné PET lahve vodou jako činky. Inspirovat se můžete případně video kurzy na youtube. Hlavně vás to ale musí bavit.