Lidská svoboda nejde vměstnat do malých bytů ve městech

A to je fakt, že velký počet městských obyvatel se stěhuje na venkov nebo tam, kde je klid a nikdo nikoho nestřílí o půl noci na ulici. Vše je ale komplikováno tím, že neustále vzrůstají ceny pozemků a domů. Člověk trpí ve stísněném prostoru, kterého se mu dostává ve městech. Člověk není nikdy zcela sám, nikde není příroda. Spousta smogu, hlavně tedy ráno, smrad. Je to zkrátka jedna velká kupa lidí, která žije tím, že si šlape na hlavy. Ti bohatší samozřejmě žijí hodně vysoko, tak vysoko, že na problémy světských ani nevidí.
vw camper na pobřeží.jpg
Ti ostatní, kteří se snaží dostat nahoru, se jenom lopotí a tak nějak proplouvají. Samozřejmě, pro někoho je to naprosto neocenitelné, místo plné nekonečných možností. Ale to jsou především mladí lidé, kteří vidí příležitosti a nebojí se ji využít. Starší a rodiny se ve městech dusí, byť si to mnoho z nich neuvědomuje. Ve městech je ale práce a spousta volnočasového vyžití.
obytný vůz v noci.jpg

Obytné karavany, domky na kolečkách

Spousta lidí si proto kupuje karavany nebo pojízdné domy, také jsou v kurzu i nově se probíjející moduly, které si razí cestu i na český trh. Cokoliv, co je rychlým, efektivním a levným řešením neustálého nutkání žít si tak trochu jinak, outside of the cage, jak se říká. Není to žádná velká věda, jednoduše se udělá dočasná stavba, pro kterou není třeba ani povolení a pokud se vám lokace nelíbí, vždycky můžete jít zase o dům dál. Naprosto ideální je, pokud máte hned několik přátel po celé republice s velkým pozemkem, kde můžete na chvíli „zastavit“, ale ani to není třeba. Hlavně na venkově vůbec není problém najít slepou cestu k lesu nebo kousek louky a tam to na chvíli hodit, užít si klidu a jak dojdou zásoby, tak prostě odjet. V tom je největší výhoda karavanů – jednoduše sbalíte saky paky a jste hotoví a připraveni na stěhování. Nemusíte ani cestovat po Česku či Slovensku, klidně si můžete na prodloužený víkend vyjet za hranice a neplatit ani korunu za hotel.