Plot, který budete milovat!

Přemýšlíte, jaký plot kolem svého pozemku zvolit? Jak dlouho daný plot vydrží a zda bude vyžadovat pravidelnou péči? Pojďme si společně představit několik základních plotů, které můžete kolem svého pozemku vystavět.

Živý plot

Jedná se o jedno z nejpřirozenějších a nejekologičtějších řešení, které můžete zvolit jako ohraničení kolem svého pozemku. Rostliny, které budou tvořit kostru živého plotu, můžete zvolit dle vašeho uvážení (keře, jehličnany, kvetoucí a popínavé rostliny nebo jejich kombinace) a vytvořit tak neotřelý prvek, který snadno zapadne do jakéhokoliv zahradního seskupení. Výhod živých plotů je nespočet, jsou estetické, zcela přírodní, chrání zahradu před venkovním hlukem, prachem a jejich tvar můžete během roku snadno tvarovat.

drátěný plot

Ovšem i živé loty mají celou řadu nevýhod, k té nejzásadnější patří hlavně fakt, že pokud se nemá jednat pouze o symbolické ohraničení pozemku, bude potřeba spoustu času, aby plot vyrost do takové velikosti, aby sloužit jako plnohodnotné ohraničení. Nesmíme zapomenout ani na pravidelnou údržbu, které se v tomto případě určitě nevyhnete.

Dřevěný plot

Dřevo patří už po staletí mezi nejoblíbenější stavební materiál, není se tedy čemu divit, že ho hojně můžeme pozorovat i jako součást pozemků. Dřevo je velmi snadno tvarovatelné, odolné a velmi variabilní. Nejčastěji se můžeme setkat s variantou ze smrkového dřeva, ale výjimkou není ani borovice nebo modřín. Velikou výhodou dřevěných plotů je hlavně jejich pořizovací cena, která je velmi příznivá.

dřevěný plot

Při využití dřeva musíte ovšem počítat s nižší životností, která je ovšem do jisté míry ovlivněna péčí, která je mu věnována. Dřevo, i když opatřeno speciálním nátěrem, je velmi choulostivé na povětrností vlivy, houby, plísně nebo dřevomorku, při jeho pořizování tak musíte s tímto faktem počítat.

Pokud stále váháte, jaké oplocení bude pro vás to pravé, přečtěte si o nás Montazmpc pár řádků a nechte se inspirovat, případně navrhnout projekt na míru.