Nejskvělejší vynález

V dějinách lidstva už bylo vynálezů obrovské množství. Kdybyste se nad nimi měli zamyslet, jistě by k nim patřilo i fotografování, které může být pouze našim koníčkem, ale také prací. Fotografie je určitě tím nejskvělejším způsobem, jak vyplnit svůj volný čas, ale nejen to. Fotografie má obrovskou sílu, větší než jsou slova. Dokáže zachytit běh času, měnící se život. To, co je napsáno, si lze různě vyložit nebo ne úplně přesně přeložit. Ale to, co je vyfotografováno, je nositelem jen jedné pravdy. Té, co vidíme a tu vidíme všichni stejně, ať jsme jakékoliv národnosti. Každý jí porozumí.

album na fotky

Dar intuice a vnímání

Ne každý to dokáže. Být intuitivně ve správnou chvíli na správném místě a zachytit to jedinečné, výjimečné, ale i zdánlivě obyčejné. Ať je to již v dějinách lidstva nebo jen ve své rodině či ve vzácných chvílích s přáteli. Zmáčknout spoušť ve správnou chvíli a zachytit, co je důležité, pro to musí mít člověk talent, cit a srdce.

čočka fotoaparátu

Kouzlo fotografie

Co zanecháme těm, co přijdou po nás, až my tu již nebudeme? V našem albu budou námi pořízené fotografie stále. Dnes máme fotografie a fotografická alba v digitální podobě, ale přesto si rádi prohlížíme stará skutečná alba do ruky, která nám zanechali generace před námi. I dnes si necháme z digitálních fotografií vyvolávat fotky klasické. Je to něco jako s elektronickými knihami. I jimi nelze úplně nahradit knihy tištěné, když je nemůžeme držet v rukou.

staré fotografie

Vizuální komunikace

Fotografování je svým způsobem také poslání, pokud si je zvolíme jako svoje zaměstnání. Je úžasné využít ten dar vidět víc než jiní, dokázat to zachytit a komunikovat tak s lidmi. Je nádherné jít si za svou vysněnou fotografií a když jí realizujeme, zažívat pocit naplnění. A tak jako vždy pochopit, že ta cesta za splněným snem byla nejdůležitější, protože během ní jsme se naučili nejvíce.