Jak zafinancovat nový automobil

Také obcházíte prodejny s novými i ojetými automobily a hledáte ten správný vůz, který by plně vyhovoval všem vašim požadavkům? Kromě všeho ostatního, co automobilový svět v současné době nabízí, je také důležité si dopředu rozhodnout, jakým způsobem váš vybraný automobil uhradíte. Základní možnosti jsou tři: v hotovosti, na úvěr nebo na leasing. A co je tedy pro vás nejvýhodnější?
červené autíčko na bankovkách

Hrazení v hotovosti

Tato možnost je v současné době pravděpodobně tou nejideálnější, i když ne všichni odborníci jsou o tom přesvědčeni. Pokud automobil koupíte v hotovosti, je hned jasná cena, za kolik auto pořídíte. V některých případech může prodejce nabídnout i speciální výbavu nebo slevu při koupi ojetého vozu. V každém případě je ale automobil váš a vy si už můžete rozhodnout, kdy ho například prodáte, což v případě úvěru nebo leasingu není tak jednoduché.
peníze na auto

Úvěr nebo leasing

Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. Co se týče leasingu, je velmi snadné ho získat i v případě, že máte malé příjmy nebo nějaké potíže se splácením. Ovšem velkou nevýhodou jsou nejen vysoké splátky, ale i fakt, že vůz není vás, jste vlastně jen nájemce, a to až do zaplacení poslední splátky. Povinností je i kromě povinného ručení sjednání havarijního připojištění.

Oproti tomu při sjednáníbankovního úvěru sice musíte počítat s vyplnění a doložením některých formalit. Ve většině případů potřebujete i ručitele, popřípadě ručení vozem. Ale za to si můžete zvolit co nejmenší počet splátek, čímž snížíte cenu úvěru opravdu na minimum. Úvěr můžete také předčasně splatit bez jakéhokoliv navýšení.
 
I samotné automobilové koncerny nabízejí svým klientům výhodné nákupy automobilů, a to například Škoda, která ve spolupráci se Škofinem nabízely velmi výhodné úvěry zároveň s nadstandardním vybavením vašeho automobilového miláčka.