Schovejte se před sluncem

stříška, květinářství

Když nesvítí a je schované za mraky, jsme rozladěni. Když svítí a nikde ani mráčku, býváme rozladěni taktéž. Jací my jsme to tvorové, viďte? Nic nám není dobré. Přesto světla a tepla, které nám slunce poskytuje, si nesmírně vážíme.

Je úplně jedno, jestli jste zimní, nebo letní typ, vždycky se společně těšíme, až se zeměkoule ke Slunci přiblíží, aby nastalo teplo. Jaro je snad nejkrásnějším obdobím roku. Sluneční paprsky vytahují z půdy zelenou floru a člověk se tetelí blahem.
Horší je to v létě. Nadměrně vysoké letní teploty dosahují neúměrných hodnot a člověk by se měl před slunečními paprsky spíš schovávat. Zvláště dnes, kdy vedeme boj s ozonovými dírami.

Jak se ale účinně bránit?
Naštěstí si člověk dokáže pomoci i proti slunečním paprskům tak, aby neměl újmu na zdraví.
· Opalovací krémy a spreje s vysokým UV faktorem.
· Stínidla na terasách, oknech a nade dveřmi.
· Módní pokrývky hlavy, které mají i praktickou funkci.
Člověk se prostě přizpůsobí a hned vymyslí účinné prostředky a předměty.

Dokážete se letnímu slunci přizpůsobit i Vy?
No, a Vy jste na letní ostré a úmorné sluneční paprsky připraveni? Máte opalovací krémy? Stíníte si účinně na svých zahradách, v altánech? Jak zabezpečujete okna proti slunci?

Víte, že markýzy dokonale ztlumí nesnesitelné vedro v bytech, když si je umístíte nad okna?

Vlastníte hospůdku, která má i zahrádku, kam se letní turisté uchylují občerstvit se? Zpříjemňujete jim pobyt u kávy, či ledového čaje šikovně umístěnou markýzou? Najdou u Vás turisté vyhledávaný stín?

Máte snad obchůdek se zeleninou a ovocem, před nímž vystavujete čerstvé plody? Nehodila by se Vám kvalitní markýza, která nenechá teplem a přímým světlem zkazit tu nádheru? A navíc tak dobře vypadá. Oko zákazníka přímo láká přistoupit!
Inu, zamyslete se nad tím, co ještě můžete v parných letních dnech vylepšit!

hotel, červenobílé markýzy