Bez kartonové krabice z třívrstvé lepenky se stěhování neobejde

Kartonová krabice z třívrstvé lepenky 2pack je nejčastější předmět, který lidé berou do ruky v průběhu stěhování. Papírový karton je opravdu unikátní vynález, vezměte v potaz, že do takové krabice můžete vložit předměty o hmotnosti až 30 nebo 40 kilogramů, které sotva uzvednete, zatímco karton takovou zátěž vydrží. Na to, že je to docela obyčejný recyklovaný papír, je to úctyhodný výkon. Přesto existují některé platné obecné zásady, s nimiž je zacházení s papírovým kartonem bezpečné a hlavně účelné:

papírový karton

Nepřehánějte to se zátěží – stejně jako každý materiál, má i karton svou mez pevnosti, ale to není jediný důvod, proč omezit hmotnost nákladu na rozumnou mez. Podstatné je, abychom byli schopni pohodlně s krabicemi manipulovat, a zde platí jedna zásada – jestliže bude krabice nosit jen jedna osoba (a tento případ je častější), pak je ideální hmotnost nákladu maximálně 15 kg. Platí tu i tzv. fyzikální paradox – čím menší krabice, tím může být těžší, obří bednu budete hůře uchopovat, zatímco malou krabičku ponesete v náručí snadno. Proto do velkých krabic, řekněme o rozměrech hrany 70 – 100 cm patří např. lehké oděvy a povlečení, zatímco do krabice velké cca 40 cm můžete vložit knihy, nebo třeba těžkou bronzovou sošku.

kartonové krabice

Udržujte krabice v suchu – čím větší vlhkost vzduchu a styk s vodou, tím rychleji se papír rozloží a snáze protrhne. Bezpodmínečně skladujte před stěhováním všechen karton v suché, nejlépe ve větratelné místnosti.

Vychytávky při balení a přenášení – někteří lidé stále využívají provázek, který je jistou pojistkou proti protržení obsahu krabice nebo velmi častému rozevření špatně zalepeného dna. Dnu věnujte zvláštní pozornost, tady se vyplatí více vrstev lepicí pásky, zafixované několika tahy pásky křížem. Další vychytávkou je vytvoření zářezů na bocích pro úchopy rukou, zhotovíte je snadno technickým nožem tak, aby horní část byla zahnutá dovnitř a nedrželi jste krabici v úchopu přímo za ostrou hranu.