Vousy jsou na údržbu náročnější než vlasy

O vousy se musí pečovat, stejně jako o vlasy nebo nehty. Pokud je necháte růst bez ladu a skladu, za pár dní vypadáte jako zarostlý vandrák, který spí v krabici v zapadlé uličce. Dá se říct, že vous je jakýmsi vyjádřením osobnosti, svobody ale také postavení. Jedná se ovšem také o závazek.

Proto je záhodno čas od času navštívit pánské holičství, kde se vašim vousům dostane řádného ošetření.
vousáč v košili
Častěji pečujeme o vlasy než o vousy
To je základní chyba, na které se odborníci shodují. Zatímco vlasy si myjí a stříhají a češou a starají se o ně, vousy často nedostanou péči, jakou potřebují. Ať už je to dostatečné mytí, nebo péče o pokožku pod nimi. Existují proto speciální mýdla na vousy, která Češi objevili až nedávno. Hodně mužů si vous vůbec nemyje, a když ano, nemají problém k tomu použít běžné mýdlo, kterým si myjí podpaží – což je základní chyba, jelikož kůže pod nimi se tím vysušuje.
vousáč v čepici
Používejte šampon
K hydrataci kůže ale také změkčení vousu by se měl používat speciální hydratující šampon. Vous se nebude tolik lámat a nebude tak ostrý, zjemní jej to. Tento šampon by se měl používat třikrát, ale i čtyřikrát do týdne, aby se struktura vousu zjemnila a nebyla tak lámavá. Navíc pak budou vousy lesklé a zdravě vypadající.

Jak postupovat při čištění vousu?
·         Nejdříve je třeba očistit vousy speciálním mýdlem, které je k tomu určené

·         po důkladném umytí je třeba leť hydratovat a vyživit balzámem nebo olejíčkem na vousy

·         poté je třeba vousy rozčesat speciálním hřebínkem, k tomu je nejlepší kartáč z kančích štětin

·         pak je třeba vousy navoskovat tuhým nebo také krémovým voskem, který vousům dodá lesku

Ne všechno zvládne muž sám
Samozřejmě že většinu starosti o vous dokážete ve své koupelně doma, ale čas od času byste přece jenom měli zajít od pánského holičství, kde vám o vaše vousy bude několik desítek minut pečovat specialista. Může vašim vousům dodat ten správný sestřih, ale také vám doporučit, jak se o ně co nejlépe starat.