Vlastní blog? A co takhle tumblr?

Před nějakou dobou zasáhla velké množství lidí špatná zpráva, a to ta, že Blog.cz byl zrušen. Lidé rádi sdílejí se světem své názory, básně, příběhy, texty, a videa, k čemuž právě blog úžasně sloužil. Zatímco facebook funguje především jako osobní sociální síť, instagram jako stránka ke zveřejňování fotografií, tik tok je pro pobavení zábavnými videi, a twitter je tu ke zveřejňování krátkých textů, většinou myšlenek, či informací, tumblr jako jediný dokáže plně nahradit blog.

ikonky aplikací

Co je TUMBLR?

Tumblr je původem americká sociální síť, která byla založena v roce 2007. Každý uživatel zde má vlastní blog, kde může zveřejňovat videa, fotografie, i texty, a to nejen ty vlastní, ale i sdílené.

Jak to funguje?

Tumblr má hned několik skvělých funkcí, díky nimž se do tohoto světa snadno dostanete, zvládnete přispívat, ale i sledovat vámi vyžádané příspěvky.

  • Základní stránkou je tzv. Dashboard, kde se dostanete jak ke svým, tak i k vámi sledovaným blogům, a jejich příspěvkům. Svým způsobem to připomíná „zeď“ na facebooku. Odsud se dá překliknout na tvorbu vlastního článku, postování videí a fotek, a spousty dalších věcí. Na této stránce si rovně nastavíte základní informace, vzhled svého blogu, a mnoho dalšího.
  • Skvělou funkcí pro zjednodušení vyhledávání jsou takzvané tagy, nebo-li Tags. Ty fungují podobně jako na instagramu, a to tak, že je přidáte k příspěvkům, a dle nich se pak vám i dalším uživatelům zobrazují příspěvky na dané téma.
  • Kontakt – mezi uživateli jednotlivých blogů je pak povolen kontakt formou takzvaného Ask.
  • Aplikace – tumblr je možné používat v mobilním telefonu formou aplikace.

sociální sítě

Stahování videí

Pokud se vám líbí video, které si některý z uživatelů přidal na svůj blog, či jej někdo vložil do komentáře, nelze jej stáhnout skrze stránky, což ovšem vůbec nevadí. Tato videa stáhnete jednoduše pomocí internetové aplikace tumblr video downloader https://www.stahujvidea.cz/tumblr-video-downloader/, aniž byste si museli speciálně pořizovat aplikaci do svého zařízení.