Vše, co potřebujete vědět, abyste se zbavili mravenců

O tomto hmyzu je známo, že vzhled jedinců se může lišit podle jejich funkcí: královna rodí potomky a dělníci zajišťují potravu a staví hnízdo. Některé druhy mají na ochranu speciální vojáky. Existuje více druhů mravenců.

I když hnízdo nezabírá mnoho místa, mravenci mohou cestovat při hledání potravy a stavebních materiálů na dlouhé vzdálenosti. Cestu domů najdou pomocí specifického pachu a vytvoří si trvalé cesty. Potraviny a stavební materiály shromažďují mravenci sběrači. V době páření se v kolonii objevuje velké množství okřídlených mravenců. Opustí svou kolonii a letí hledat nová teritoria, aby se usadili, a někdy se stane, že vletí do domovů. Naštěstí hmyz, který se přizpůsobuje životu venku, zřídka vytváří vnitřní hnízda.

Mravenci jsou všežravci. Živí se nektarem a sladkými plody rostlin. Některé druhy napadají jiný hmyz. a mohou spolupracovat se mšicemi a jinými zahradními škůdci.

mravenci na ovoci

Mravenci jsou dokonce vybíraví, pokud jde o chuť potravy. Ukázalo se, že jsou to labužníci, a mnoho lidí nechápe, proč některé návnady fungují perfektně, zatímco v jiných případech je hmyz úplně ignoruje. Proto je potřeba boj nevzdávat a zkusit jiný přípravek. Optimální výsledky hubení obvykle vyžadují delší období.

Mravenci venku

Pokud se vám mravenci usadí na zahradě, mohou nadělat škodu. Pokud je mraveniště v trávě, lidé si myslí, že vše obstará sekačka a mraveniště rozpráší. To nestačí. Velká část kolonie je pod zemí a také královna. Její likvidace je pro zničení mraveniště zásadní.

mravenci a mšice

Mravenci doma

Ekologická likvidace mravenců je doporučována na mnoha webech a rady jsou různé: od posypu mletým pepřem přes mouku nebo mastek. Mravenci se ale brzy s takovou nepříjemností vypořádají a jsou zpět.

Velké zamoření svěřte profesionálům

Přesto jsou některé způsoby ochrany před těmito škůdci účinné. Likvidaci mravenců si můžete nechat provést odbornou firmou. To se vyplatí v okamžiku, kdy máte dům a okolí zamořené, vyzkoušeli jste chemii, babské rady a vlastní invence a nic nezabralo.