Na kolo se musíte umět obléct

Fandíte silniční cyklistice a tak vás to namotivovalo, že jste také začali jezdit na kole? Nemusíte být hned profesionální sportovci, ale blahopřejeme, že se hýbete, protože pohyb je zdravý.

Bohužel, čím dál tím více lidí vyznává pasivní „sport“, to znamená, že sledují na televizní obrazovce běžecké lyžování, cyklistiku, závodní aerobic, ponejvíce ale fotbal a hokej, a přitom tátové od rodin nevezmou své synky ani na stadion, aby si s nimi zabruslili anebo si začutali s míčem.

fotballový míč

A děti tak ztrácejí motivaci, nehledě na dnešní nepopulární dobu ledovou – koronavirovou, kdy jsou kolektivní sporty ještě navíc zakázané. Je to velká škoda. Ale jistě těmto dnům bude také jednou odzvoněno, a pak, tatínkové, vyzvěte své malé soupeře a pozvěte je na plácek před panelákem a zahrajte si s vašimi dětmi kopanou. Přizvěte všechny malé sousedy a udělejte soutěž anebo vymyslete cyklo výlet, až bude možné se setkávat.

A už dnes se na to můžete připravit. Jestliže jste propadli cyklistice, víte moc dobře, že nemá smysl jezdit v bavlněném triku jako se tomu dělo dříve v dobách našich dědů. Ale i pro cyklo sport má význam obléct se do cyklo dresu craft, který je extra přizpůsoben tomuto sportu. Je navíc vyroben ze stoprocentního recyklovaného polyesteru, rychle odvádí pot a poskytuje maximální komfort. Nechybí ani trojdílná kapsa, která je umístěná klasicky na zadní části dresu.

cyklo dres

Muži, kteří nemají rádi svítivé a nápadné barvy, brzy zjistili, že u cyklo dresů to je naopak velmi žádané, protože reflexní barvy jsou umisťovány na cyklo trika z důvodu bezpečnosti! Dbejte proto při nákupu i dětských cyklo dresů na to, aby byly veselých barev nejen kvůli tomu, že jsou určeny pro děti, ale aby měly všechny bezpečnostní prvky. Oceníte to, když se budete navracet z výletu v pozdních zešeřelých hodinách.

Cyklista musí být na silnici viděn, a to dosáhne i díky správnému oblečení.