Dobré bydlení

Každý, kdo si chce dnes pořizovat vlastní obydlí, musí počítat s tím, že se po finanční stránce pořádně prohne. Ovšem to neznamená, že musíte přeplácet.

Dobré bydlení

Koupit si vlastní obydlí má v našich končinách jednou asi každý. Donedávna to zas takový problém nebyl, alespoň pro velkou část českého obyvatelstva. Byty, minimálně ty v panelácích, byly poměrně levné, a tak nebyl problém si jeden koupit. Karta se ale už nějakou tu dobu obrací a obytné nemovitosti jsou dnes násobně dražší, než tomu bývalo v minulosti. Problém však není inflace, ale opravdu raketové zdražování, které nezasáhlo pouze Prahu, ale prakticky každý region v naší vlasti.

Malá chaloupka

Díky tomu je stále více lidí nuceno hledat si podnájem. To sice není pořád žádná katastrofa, ale není to ani stoprocentní jistota, kterou poskytuje právě vlastní bydlení. Ovšem ani lidé, kteří nemají po kapsách miliony, případně se nechtějí zadlužit u bandy díky hypotéky na další desítky let, nejsou ze hry, co se vlastního bydlení týče. Jsou tu ještě další možnosti, třeba takový mobilheim Lavarohouse.

Výborná koupě

Je pravdou, že mobilní domy ani v tom nejlepším provedení nevypadají jako paláce, ale kdo nemá peněz na rozdávání, ten si moc vybírat nemůže. Bohatě postačí, že jsou docela útulné, nabízejí mnoho komfortu, pohodlí a rovněž i bezpečí. Jasně, nejsou příliš velké, což je asi jejich největší nedostatek. Nejsou vhodné pro velké rodiny, ale pro základní rodiny s jedním dítětem vhodné docela jsou. I tak to bude sice natěsno, ale nikde není řečeno, že je nemožné si nějaké to místo přistavit. Některé modely se dají dokonce spojit dohromady a vytvořit tím jeden velký jednolitý celek.

Na prode

V případě, že někdo nehledá bydlení, ale spíše prostory, které by mohl spojit se svým podnikáním, může možností mobilních domků využít rovněž. Je jasné, že v nich nejde postavit žádná výrobní hala nebo něco podobného, ale kdo touží po levných prostorách třeba pro své menší kadeřnictví, případně potřebuje stánek vhodný k prodeji občerstvení, ten si rozhodně stěžovat nebude. A to nejen na cenu, ale paradoxně i na prostory. Když se vyhodí nadbytečný nábytek, dá se vykouzlit místa více než dost.