Www

Proč vsadit na nebankovní hypotéku?

Hypotéka má řadu podob a určitě není pravidlem, že musí být sjednána jen za účelem pořízení vlastního bydlení. Hypotéka je v podstatě úvěr, který je možné sjednat do větší výše, než je tomu u spotřebitelských úvěrů. Je zapotřebí ručit nemovitostí a to jak v případě běžné hypotéky na bydlení, tak té americké. Díky zástavě nemovitosti, je pro věřitele takový úvěr méně rizikový a převážně je nabízen s výhodnější úrokovou sazbou.

Bez zbytečného papírování a byrokracie

Banky přistupují ke každému žadateli individuálně, což může být velmi příjemné, na druhou stranu i velmi zdlouhavé. Při žádosti o hypoteční úvěr je zapotřebí navštívit konkrétní pobočku, přežít náročné papírování a složitou byrokracii a nakonec čekat na verdikt ze strany banky.

podpis smouvy

U nebankovních společností je celý proces o poznání jednodušší. Nebankovních společností je více než těch bankovních, to znamená i menší nápor na zaměstnance pobočky. Žádosti jsou u spotřebitelských úvěrů vyřízeny do několika minut a u těch hypotečních je to otázka několika dní.

Bez registrů dlužníků

Pokud žadatel své závazky splácí včas, žádný postih ze strany věřiteli mu nehrozí. Ba naopak, kdykoliv půjde žádat o úvěr, připočtou se u kladné body za včasné splácení. V případě, kdy ale nebude schopen dostát svým závazkům, se automaticky jeho jméno objeví v některém z registrů dlužníků. Následně už může být velmi obtížné na jakýkoliv úvěr dosáhnout. Banky povětšinou takovým žadatelům žádostí zamítají a ty se pak promítají v registrech.

klíče od domu

Nebankovní subjekty jsou ale v tomto pohledu o poznání benevolentnější a do registrů dlužníků buď vůbec nenahlíží, nebo negativní záznam v některém z registrů neberou jako pádný důvod k zamítnutí. Americká hypotéka bez registru je tak úvěrový produkt, který využijí právě tací žadatelé, kterým byla žádost v bance zamítnuta.