Levné ubytování České Budějovice – příležitost pro lákavou dovolenou

Když se vypravíte do Českých Budějovic, pravděpodobně si nenecháte ujít výstup na Černou věž, městskou dominantu nad náměstím Přemysla Otakara II. Spatříte odsud jako na dlani takřka celé historické městské jádro a zahlédnete zčásti i říční koryto Vltavy a Malše a spolu s nimi přilehlé městské parky Dlouhá louka a Stromovka.

horní tok Vltavy

Vyhlídka z věže opravdu stojí za pozornost, můžete odtud zahlédnout, pochopitelně za dobré dohlednosti a příznivého počasí, vzdálený horizont Blanského lesa s nejvyšším vrcholkem Kleť a inspirovat se tím pádem k výletům k přírodnímu bohatství jihočeského regionu, které nám může závidět nejeden zahraniční návštěvník.

Vltava v Krumlově

Jestliže si zajistíte výhodné, levné ubytování České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ v některém z penzionů nedaleko centra, na okraji městské zeleně, pak vězte, že na vás čeká mnoho dalších rozmanitostí, velmi lákavých turistických cílů v blízkém i vzdálenějším okolí. Můžete využít ideální polohy jihočeské metropole k hvězdicově koncipovaným výletům do Třeboně, Tábora, Jindřichova Hradce, Českého Krumlova, Vyššího Brodu, Hluboké nad Vltavou, k řece Lužnici, k přehradě Lipno a mohli bychom tu vyjmenovat ještě několik desítek zajímavostí, s nimiž se zde setkáte.

Splouvejte Vltavu

Ubytování v Českých Budějovicích je ideální příležitostí k tomu, blíže poznat nejnavštěvovanější vodácký terén v naší zemi. Máte zde mnoho možností, jak to provést, buď si zapůjčit polyetylenové kánoe či raft, začít plavbu ve Vyšším Brodě a se zastávkami v kempech v Branné, ve Zlaté Koruně a na Dívčím Kameni plavbu prodloužit až na 4 dny, anebo si splout jen vybraný úsek a pohodlně přenocovat v českobudějovickém penzionu.

Plavbu po Vltavě lze kombinovat s cyklistikou, prostředí Blanského lesa vám jistě učaruje, a pokud se nevydáte zrovna na vrchol Kleti, pak můžete brázdit okolní terény po stovkách kilometrů značených cyklistických cest.