Jaké informace by měl obsahovat ceník

Ačkoliv je zvykem dívat se na to v poslední době svrchu, není pochyb o tom, že cena je při koupi jakéhokoliv výrobku či služby jedním z nejdůležitějších faktorů. A není divu, koneckonců za peníze, které ušetříme, si můžeme koupit něco jiného.

Je tedy jen pochopitelné, že zákazníci chtějí vědět cenu daného produktu ještě předtím, než si jej koupí. Ideálně dokonce ještě dříve, než začnou o prodeji vůbec jednat.

cenik1

V samoobslužných obchodech je to poměrně jednoduché – cena je uvedena u každého produktu. Ale co v případě, že to není možné, jako třeba v internetovém obchodě? Zde nám může pomoci ceník kanalizace-instalateri.cz. V podstatě se jedná o seznam nabízených produktů a jejich ceny. Právě po něm se potenciální zákazníci často shání. Avšak k tomu, aby plnil svůj účel, musí splňovat určité standardy. A mezi ně patří také informace, které jsou v něm uvedeny.

Tím prvním, co bychom zde měli najít, je název daného obchodu. Musí být na první pohled jasné, že se to, co je zde uvedeno, skutečně vztahuje k dané prodejně. Tak nemůže dojít k mýlce a nehrozí také, že by si zákazník přinesl ceník z jiného obchodu a vydával jej za zdejší.

penize9

S tím pak souvisí i kontaktní údaje. I ty by zde měly být uvedeny. Mělo by se jednat o adresu sídla firmy, případně alespoň dané prodejny, a telefonní číslo a e-mail na odpovědnou osobu. Díky tomu bude zákazník vědět, na koho se v případě nejasností obrátit. To pomůže snížit zmatky, které by jinak mohly nastat.

Pak jsou to samozřejmě názvy produktů. Ty by měly být kompletní, bez ohledu na to, jak dlouhé mohou být. Zároveň je nutné jejich rozlišení od výrobků se stejným názvem. Příkladem může být oblečení. Zde je nutné uvést i velikost. Z onoho názvu by mělo být okamžitě jasné, o jaký výrobek jde.

No a v neposlední řadě je to cena. Ta musí být uvedena jak s DPH, tak bez. Koneckonců, to je hlavní informace, o kterou zákazníkovi jde. Musí také být jasně patrné, ke kterému produktu daná cena patří. Jen tak bude skutečně plnit svůj účel.