Para ořechy jako zdroj energie

Oříšky jsou velmi oblíbenou složkou jídelníčku mnoha https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dv%25C3%25AD z nás. Ten, kdo se zajímá o zdravou stravu moc dobře ví, že ořechy jsou výživově velmi rozmanité a zajímavé potraviny, které nám mají rozhodně co předat. Para ořechy https://www.nakliceno.cz/para-orechy/ jsou chuťové velice zajímavé, avšak v našich podmínkách ne tolik známé, třeba jako lískové či vlašské ořechy. Pokud ani vy nemáte s para oříšky příliš zkušeností, určitě to napravte. Jejich specifickou chuť si naprosto zamilujete.ořechy ve skořápce

Zdravé tuky jsou základ
Para ořechy obsahují velké množství zdravých a kvalitních nenasycených tuků. Jádro obsahuje dokonce až sedmdesát procent tuků. Dalších patnáct procent zaujímají bílkoviny, a ten malý zbytek připadne do kapsy sacharidům. Jedná se tedy o potravinu, která obsahuje zejména tuky a bílkoviny, což potěší všechny, kteří se stravují spíše nízko sacharidově. Tuky jsou výborným zdrojem energie, který se uvolňuje postupně. Pokud tedy hledáte skvělou a efektivní svačinu do práce, která vás nakopne ne na pouhých pár minut, jako je tomu u rychlých cukrů, ale třeba i na několik hodin, tak volte právě oříšky.

Spousta vitamínů i minerálů
Kromě těchto marko živin obsahují para jádra ještě mnohé další podstatné látky. Najdete zde poměrně bohaté zastoupení nejrůznějších vitamínů. Ať už těch rozpustných v tucích, tedy A, D nebo E, tak i rozpustných ve vodě. Věděli jste, že para obsahují ze všech ořechů nejvíce vitamínu B? Dále určitě stojí za zmínku minerální látky, kterých je zde také požehnaně. Draslík, vápník, selen, železo, hořčík nebo třeba fosfor – všechny tyto živiny do sebe dostanete v pár soustech.
směs ořechů

Je jedno, jestli budete para konzumovat vcelku na svačinu, jestli si je budete přidávat do svých ranních ovesných kaší, nebo jestli je budete mlít na mouku a péct z nich. Důležité je, abyste je zkrátka zařadili do svého jídelníčku, a to v libovolné formě.