Jak nejít o žebrácké holi


Pokud se rozhodnete snít o tom, že jste majiteli spediční nebo podobné firmy, možná se vám v první chvíli rozhostí úsměv ve tváři. Protože taková představa, že je člověk svým vlastním pánem a dokonce i pánem jiných, rozhodně nevypadá nijak nepříjemně, ba je dost možná i úžasná.

satelit

Těch lidí, co v takové firmě dost možná pracuje! A všichni jsou tu od toho, aby plnili vaše rozhodnutí!

Ovšem čím déle budete na toto téma snít a přemýšlet, tím je pravděpodobnější, že se toto pozvolna počne měnit dost možná i v učiněnou noční můru. Protože vás náhle napadne, že je vlastně velkou neznámou, co takoví šoféři, závozníci a další lidé dělají ve chvíli, když nejsou šéfovi – tedy vám – na očích. Což bývá logicky hodně často, protože vozidla vydělávají jenom tehdy, když jezdí. A za jízdy je notně obtížné je kontrolovat a odhalovat případné nepravosti.

A nakonec možná dospějete k názoru, že je tento typ podnikání vlastně nezáviděníhodný, že je majitel takové firmy v jednom kuse v nebezpečí, že přičiněním svých zaměstnanců zbankrotuje.

Protože se zkrátka někteří mohou bez dozoru oddávat lenošení, jiní mohou práci jenom předstírat a jiní mohou sice vyvíjet horečnatou aktivitu, ovšem nikoliv ve prospěch svého zaměstnavatele. Někteří lidé sice nejspíše pracují, ale co ti ostatní? Někteří lenoší a nevytvářejí žádné hodnoty, jiní pracují, ale tak, že jejich počínání dělá víc škod než užitku, a někteří vysloveně jenom berou.

A aby podnikatel v této situaci nezkrachoval, pořizuje se nejednou gps monitoring svého vozového parku. Tedy systém, jenž dokáže zkontrolovat i to zdánlivě nezkontrolovatelné.

sklápěč

Sleduje to, co se s vozidly děje, ví o všem, co dělají zaměstnanci, ba i o tom, když se pokusí takové do systému zapojené vozidlo někdo odtáhnout nebo ukrást, celé nebo i po částech.

Toto vše a ještě mnohé další onen systém rozpozná. A okamžitě dává vědět tomu, kdo je k takové kontrole oprávněn, respektive mu ukládá tyto informace na příhodnou chvíli.

Takže šéf může být i za více než devatero horami a devatero řekami, a přesto ví všechno. Což mu šetří jak nervy, tak peníze. A proto mi tady tento zázrak stál za zmínku. A vám přinejmenším za přečtení.